O nás

Z naší historie

Na konci léta roku 2009 vznikl u skleničky dobrého vína nápad a o měsíc později otevřel své brány vůbec první obnovený zemědělský trh s výhradně českou produkcí v Praze – Klánovicích. Byl to pokus dvou sousedek, které nevěděly, kolika lidem – kromě nich samotných – ještě česká zelenina chybí. Hned po pár zkušebních sobotách bylo úplně jasné, že zdaleka nejsou samy a že takových zákazníků bude hodně. Trh, původně plánovaný na čtyři soboty, se na světě zabydlel a nechtělo se mu skončit. A tak bylo rozhodnuto – trh bude pokračovat

Klánovický trh nezůstal jediný – po celé ČR nás následovala spousta dalších organizátorů. Některým z nich jsme pomáhaly radou a podporou, samy pak přivedly na svět další tři trhy (Dolní Počernice, Průhonice, Dolní Břežany). To všechno bez finanční podpory radnic a nadací. Byla to dřina, o to víc můžeme být pyšné, co jsme vydupaly ze země jen prací a vůlí chtít.

Děkujeme všem, kdo s námi v průkopnickém roce 2010 drželi, pomohli, převezli, fotili, skládali, napsali, přijeli, poradili, upekli, vyrobili, věřili, nosili, stavěli, zametali… A nic za to nechtěli. Bez vás by trh nebyl, jaký je.

Naši partneři

Jak je to s námi dnes?

Specializujeme se na trhy „sousedské” s domácí atmosférou, pečlivě vybíranými prodejci i sortimentem. S prodejci se osobně setkáváme a jejich produkty ochutnáváme a testujeme, abychom si mohly stát za tím, co nabízíme vám zákazníkům. Naše trhy jsou podle vás „vymazlené”. My se snažíme, aby byly tak trochu gurmánské.

Dostaly jsme zeleninu a ovoce z blízkého Polabí a Mělnicka, ale i další české zemědělské a potravinářské produkty k obyvatelům Prahy. Chceme jen čerstvé plodiny, skladované pouze nezbytně dlouho, sklízené v plné zralosti, převážené na co nejkratší vzdálenost. Poskytujeme prostor a podporu těm, kdo produkují potraviny s maximálním nasazením. Zajímá nás jen 100% kvalita a dobrá chuť.

Jo, Klánovický trh se 5.9.2020 přestěhoval do Šestajovic a je z něho TRH V ALEJI.

Chcete prodávat na našem trhu?